ArmoLIPID PLUS®

ArmoLIPID Plus® je doplněk stravy, který obsahuje suchý extrakt z dřišťálu indického (Berberis aristata). Berberis aristata obsažená v doplňku stravy ArmolipidPlus přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému – správné hladině cholesterolu v krvi. Společně se zdravou stravou a pohybem může pozitivně ovlivnit zdraví vašeho srdce.

KOUPIT


Přečtěte si informace o doplňku stravy ArmoLIPID PLUS®.1

Složení doplňku stravy ArmoLIPID PLUS®

Hlavní složky doplňku stravy ArmoLIPID PLUS® jsou (obrázek 1):2

Obrázek č. 1: Složky doplňku stravy ArmoLIPID PLUS®.1,2

Obrazek1

Množství jednotlivých složek v jedné tabletě doplňku stravy ArmoLIPID PLUS® je následující tabulka:

Tabulka č. 1: Množství jednotlivých složek v jedné tabletě doplňku stravy ArmoLIPID PLUS® 2

Průměrná analýza Na 1 tabletu
Červená fermentovaná rýže
odpovídající monakolinům
160 mg
2,8 mg
Polikosanoly 10 mg
Berberis aristata suchý extrakt
odpovídající berberin hydrochloridu
588 mg
500 mg
Kyselina listová (folát) 200 μg*
Koenzym Q10 2,0 mg
Oleoresin bohatý na astaxanthin z řas Haematococcus pluvialis
odpovídající astaxantinu
20 mg
0,5 mg

* Odpovídá 100 % referenční výživové hodnoty.

Zde jsou uvedeny informace k jednotlivým složkám doplňku stravy:

Berberis aristata

Berberis aristata obsažená v doplňku stravy ArmoLIPID PLUS® přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému – správné hladině cholesterolu v krvi.

Červená fermentovaná rýže

Červená fermentovaná rýže se vyrábí fermentací rýže Oryza sativa s určitým kmenem mikroorganismu Monascus purpureus. Již dlouho se používá v tradiční čínské medicíně a asijské kuchyni.

Polikosanoly

Polikosanoly jsou směsi přírodních mastných alkoholů obsažené ve voskové matrici cukrové třtiny (Saccharum officinarum), rýžových otrubách (Oryza sativa) a včelím vosku (Apis mellifera).3

Kyselina listová (folát)

Kyselina listová (folát) přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu.. Homocystein je látka, která se v těle přirozeně tvoří při metabolismu aminokyseliny methioninu, která se do těla dostává stravou. Takto vzniklý homocystein se přemění zpět na methionin. Pokud tento proces přeměny neprobíhá nebo probíhá jen částečně, nepřeměněný homocystein se v těle hromadí a může mít škodlivý vliv na některé orgány, zejména na kardiovaskulární systém. 4

Doplněk stravy ArmoLIPID PLUS® obsahuje denní fyziologickou dávku kyseliny listové (folátu).1

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je fyziologickou součástí našeho těla a nachází se všude v přírodě.5

Oleoresin s vysokým obsahem astaxanthinu

Astaxanthin je látka syntetizovaná mikroskopickou řasou Haematococcus pluvialis a hraje důležitou roli v oxidačně-redukčních reakcích.6

Dávkování a preventivní opatření

Dávkování: Doporučená dávka je jedna tableta denně, užívaná perorálně. V případě potíží s polykáním se doporučuje tabletu rozdělit na dvě části a zapít ji sklenicí vody.1

Upozornění1:

 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování
 • Uchovávejte mimo dosah malých dětí
 • Neužívejte během těhotenství, kojení
 • Neužívejte, pokud jste osoba mladší 18 let
 • Neužívejte, pokud jste osoba starší 70 let
 • Neužívejte, pokud užíváte léky na snížení cholesterolu nebo pokud již užíváte jiné přípravky obsahující červenou fermentovanou rýži, ani pokud jsou v tentýž den konzumovány jiné doplňky stravy obsahující estery astaxanthinu.. Před použitím přípravku se doporučuje poradit se s lékařem.
 • Doplněk stravy se nesmí užívat současně se statiny. Může se užívat s jinými léky (fibráty, ezetimib, cholestyramin).

Armolipid Plus je doplněk stravy. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Armolipid Plus není vhodný pro děti, mládež, těhotné a kojící ženy, osoby nad 70 let, dále pro osoby užívající hypolipidemika a osoby s onemocněním ledvin, jater a se svalovými poruchami.
Při užívání přípravku ArmoLIPID PLUS® se mohou objevit gastrointestinální potíže a bolesti svalů, zejména u osob, které nesnášejí statiny. Pokud se objeví bolest svalů, kontaktujte svého lékaře.

ZDROJE

 1. Mylan. ArmoLIPID Plus®. English Leaflet
 2. Barrios V, Escobar C, Cicero AF, et al. A nutraceutical approach (Armolipid Plus) to reduce total and LDL cholesterol in individuals with mild to moderate dyslipidemia: Review of the clinical evidence. Atheroscler Suppl. 2017;24:1–15
 3. Nguyen T, Karl M, Santini A. Red Yeast Rice. Foods. 2017;6(3):19.
 4. Menendez R, Fernandez SI, Del Rio A, et al. Policosanol inhibits cholesterol biosynthesis and enhances low density lipoprotein processing in cultured human fibroblasts. Biol Res. 1994;27(3-4):199-203.
 5. Vijayakumar A, Kim EK, Kim H, et al. Effects of folic acid supplementation on serum homocysteine levels, lipid profiles, and vascular parameters in post-menopausal Korean women with type 2 diabetes mellitus. Nutr Res Pract. 2017;11(4):327–333.
 6. Saini R. Coenzyme Q10: The essential nutrient. J Pharm Bioallied Sci. 2011;3(3):466–467.
 7. Choi HD, Youn YK, Shin WG. Positive effects of astaxanthin on lipid profiles and oxidative stress in overweight subjects. Plant Foods Hum Nutr. 2011;66(4):363-369

Kde koupit ArmoLIPID PLUS®?

Berberis aristata obsažená v doplňku stravy ArmolipidPlus přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému – správné hladině cholesterolu v krvi.

KOUPIT

Změny životního stylu

Jak snížit hladinu cholesterolu. Úprava životního stylu a léky snižující hladinu cholesterolu mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu.

Přečtěte si více